Lokalita


V sousedství zámeckého parku

Čtvrť Veleslavín vznikla asi v 11. století a jako jedna z mála pražských částí si dodnes zachovala tvář bez větších zásahů velkoměstské urbanizace. I proto je zde bydlení tak příjemné a oblíbené.
Viladomy Veleslavín naleznete v tiché uličce Pod Dvorem v Praze 6. V okolí můžete objevit řadu překvapivě malebných či zelených míst - hned v sousedství stojí například zámek s krásným parkem.  
Spojení s centrem zajišťuje ulice Evropská a trasa metra „A“. Právě budovaná stanice se nachází jen 300 m od projektu, zastávky autobusové a tramvajové dopravy pak pouhých 200 m. V dosahu je také letiště Ruzyně.

Veleslavín i jeho blízké okolí nabízí celou řadu možností k rekreaci či sportovním aktivitám. Nedaleko leží chráněná oblast Šárecké údolí, přírodní koupaliště Džbán, sportovní areál SK Aritma nebo Sport Centrum Evropská se širokou nabídkou služeb. Kuchyni různých druhů nabízí několik restaurací a nechybí ani důležitá občanská vybavenost: školy (např. International school – Nebušice), nákupní středisko, polikliniky, Canadian Medical center, lékárna, pošta, čerpací stanice a podobně.

Veleslavín lokalita Veleslavín lokalita
   
Zde si můžete stáhnout mapu ve formátu PDF. Zde se můžete podívat na mapu na Google.